Christine Lagarde, az Európai Központi Bank elnöke figyelmeztette az amerikai elnökválasztások indulóit a globális kereskedelem korlátozásának veszélyeire. Egy szerdai, Washingtonban, az Atlantic Council által szervezett eseményen Lagarde a vámok emelésének kilátásaira vonatkozó kérdésre válaszolva rámutatott, hogy a történelem megmutatta, milyen károkat okozhatnak az ilyen intézkedések.
Dondald Trumpnak nincs jó véleménye a jelenlegi amerikai jegybankelnökről, Jerome Powellről és annak munkájáról, most Christine Lagarde, az Európai Központi Bank elnöke szólt vissza az amerikai elnökjelöltnek.
Hasonló témákkal is foglalkozunk a november 6-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Jelentkezés és regisztráció itt.
Kívánatosak az európai bankok közötti fúziók, ha segítik őket az amerikai és kínai riválisokkal való versenyben - mondta Christine Lagarde, az Európai Központi Bank elnöke (címlapképünkön) hétfőn az UniCredit és a Commerzbank sztorija kapcsán kapott kérdésre válaszolva a Reuters szerint. Rómában attól tartanak, az UniCredit áthelyezné székhelyét egy sikeres tranzakció esetén.
Luis de Guindos alelnök szerint az Európai Központi Bank az év utolsó ülésén jobban tájékozódik majd a gazdaság és az infláció helyzetéről, de a jövő hónapban még mindig léphet a kamatlábak tekintetében – írja a Bloomberg.
A kínai ingatlanszektorban zajló folyamatok, a többletkapacitások kezelése, és a belső piacra fókuszálás mind hatással van a mi térségünk külkereskedelmi és versenyképességi folyamataira, amelyre figyelünk a döntéshozatali folyamatainkban – ezt válaszolta a Portfolio-nak Christine Lagarde EKB-elnök egy pénteki budapesti sajtótájékoztatón. A globális és a magyar gazdasági folyamatokról, kilátásokról részletesen szó lesz a Portfolio október 17-i Budapest Economic Forum konferenciáján, amelyen számos vezető döntéshozó részt vesz, és amelynek részletei itt érhetők el.
A jegybankok szerepe látványosan felértékelődött az utóbbi években, tőlük várjuk, hogy letörjék az inflációt, majd beindítsák a gazdasági növekedést. Ehhez a komoly feladathoz óriási közgazdasági szaktudás és rendkívüli tapasztalat szükséges. Egy dolog viszont nem kell hozzá: közgazdasági végzettség. A világ legfontosabb jegybankjainak első emberei ugyanis többnyire jogászok, de akad köztük egy történész is. A papír viszont csak egy dolog: aligha akad bárki, aki megkérdőjelezi az aktuális jegybankelnökök hozzáértését.
Madis Muller, az Európai Központi Bank Kormányzótanácsának tagja szombaton Toosikannuban arra figyelmeztetett, hogy óvatosnak kell lenni a további monetáris lazítással kapcsolatban a júniusi kamatvágást követően - számolt be a Bloomberg.
Christine Lagarde, az Európai Központi Bank (EKB) elnöke hétfőn kijelentette, hogy az infláció stabilizálódásához és a 2%-os célérték eléréséhez még több időre van szükség. A gazdasági helyzet javulása ellenére a kamatcsökkentés egyelőre nem sürgető.
Készen állunk a kamatok további csökkentésére a közeljövőben - jelezte Christine Lagarde, az Európai Központi Bank elnöke. Arról is beszélt a CNBC tudósítása szerint, hogy szorosan figyelik az olajárak alakulását a közel-keleti feszültségek fényében.
Az EKB ma 14:15-kor tette közzé kamatdöntéséről szóló közleményét, amelyből kiderült, hogy a jegybank nem változtatott a kamatokon, ám a várható kamatcsökkentések előtt kinyitották az ajtót. Emellett szót ejtettek a június utáni lépésekről, de semmi konkrétumot nem árultak el. Sőt, épp azt hangsúlyozták, hogy nem akarnak elköteleződni semmilyen jövőbeli kamatpálya mellett, mert adatvezérelt üzemmódban folytatják továbbra is. Eddig nincs meglepetés, de Christine Lagarde elnök a sajtótájékoztatón elmondta, hogy noha az EKB nem tudja még, hogyan alakul a kamatpálya június után, az irány elég egyértelmű.
A Donald Tusk-féle lengyel kormánykoalíció folytatja az előző kormány elszámoltatását. Állambíróság elé állítanák a Jog és Igazságosság (PiS) által jelölt jegybankelnököt, Adam Glapinskit. Egy összehangolt akció keretében pedig átkutatták Zbigniew Ziobro volt igazságügyi miniszter házát.
A Európai Központi Bank (EKB) nem tud további csökkentésekről nyilatkozni, miután valószínűleg júniusban megtörténik az első kamatvágás – mondta el Christine Lagarde elnök szerdán. Úgy látja, hogy adatvezérelt döntéshozatalra van szükség, és majd júniusban lesz pontosabb képük a jövőről, addig kár is találgatni.
Luis de Guindos, az Európai Központi Bank alelnöke szerint a jegybank júniusban megvitathatja a kamatcsökkentés lehetőségét, amit az infláció csökkenése indokol. Számos döntéshozó támogatása a kamatvágást, bár továbbra is jelentős a bizonytalanság a piacon.
Múlt hét óta újra nagyobb kilengések jellemzik a forint árfolyamát. Az euró ma a 395-396-os árfolyam környékén között, a forint 1-1,5 egységet gyengült délutánig a közös pénzhez képest. Eközben a lengyel zloty még mindig megállíthatatlannak tűnik. A hazai fizetőeszköz erejét pedig még jobban befolyásolhatja a jegybank és a kormány között újra kiéleződő viszony.
A tárgyalásos bérnövekedés éves szinten 4,7-ről 4,5%-ra csökkent az eurózónában, ez megerősíti azokat a várakozásokat, hogy a bérnövekedés már nem gyorsul. Ahhoz persze nem elég ez az esés, hogy ajtót nyisson az EKB márciusi kamatcsökkentése előtt – figyelmeztet az ING Bank. Mivel a bérnövekedés innentől kezdve várhatóan óvatosan csökkenő tendenciát mutat, júniusban kezdődően szerény EKB-csökkentésre számítunk.
Christine Lagarde, az Európai Központi Bank (EKB) elnöke óvatosságot ígért, azt mondta nem akarják elhamarkodni a kamatcsökkentéset, hangsúlyozva, hogy több bizonyítékra van szükség arra, hogy az infláció tartósan visszatér az EKB 2%-os célszintjéhez – számolt be a Bloomberg a jegybanki elnök csütörtöki beszédéről.
410 körül oldalaz a forint.
Budapesti és vidéki intézmények is érintettek.
Ebben Trump keze is benne van.
Még nincs késő, ha hiszel Trump ígéretének.
Ez is egy létező forgatókönyv.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?